مهاجرت پرستاران و شاغلان حوزه درمان به کانادا

اشتراک گذاری در

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

در دوران همه­ گیری بیماری کرونا کانادا نیز همانند سایر کشورها به پرستاران و سایر افراد مشغول در حوزه بهداشت و درمان نیاز دارد. این کشور حتی در دوران قبل از شیوع بیماری کرونا نیز به پرستاران بیشتری برای کار در مراکز درمانی نیاز داشت.

از این رو دولت کانادا راه را برای اقامت دائم پرستاران و شاغلان در حوزه بهداشت هموارتر کرده است. پرستاران در دو گروه شغلی پرستاران بالینی با کد ۳۰۱۲ و پرستاران تجربی با کد ۳۲۲۳ میتوانند در این روش اقدام کنند. در ۱۴ آوریل کانادا اعلام کرد که ۶ جریان اقامت کانادا برای افرادی که در کانادا حضور دارند را اضافه کرده است که از این بین دو جریان منحصرا به افراد شاغل در بخش بهداشت و درمان اختصاص یافته است. یکی از این دو جریان مربوط به فرانسوی زبانان است.

دانشجویان رشته پرستاری که در کانادا تحصیل میکنند نیز میتوانند از این جریان بهره ببرند. اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که از ششم ماه می ۲۰۰۰۰ فرصت جدید اقامت دائم برای شاغلان در بخش بهداشت و درمان درنظر می گیرد. واجدین شرایط باید یک سال سابقه تجربه کار کانادایی در یکی از ۴۰ عنوان شغلی مربوط به درمان داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط مهاجرت متناسب با موقعیت شما فرم زیر را پر کنید و یا با کارشناسان ما در گروه مهاجرتی زندگی نو تماس بگیرید.